Три тости – три стадії алкоголізму

Три тости – три стадії алкоголізму

Три стадії алкоголізмуЯкось дивно влаштований цей світ: все в ньому по три. У дитинстві людині розповідають казки «Про трьох богатирів» і золотий чарівниці, яка виконує по три бажання. Людина дорослішає, і його знайомлять з «Трьома сестрами» класика. Потім з’ясовують, «Ти мене поважаєш»? Вмовляють «зметикувати на трьох» і вселяють, що має бути випито, як мінімум, три тости, причому, випити потрібно до дна: «За нас!», «За тих, хто в морі!» і, звичайно ж, «За любов!».

Безпредметна любов до когось неоліцетвореного, виливається в любов до «зеленого змія». У процесі «реінкарнації» він перетворюється на якийсь період часу, а то й на все життя, на погану звичку. У неї є своє ім’я – алкоголізм, який за іронією долі, теж має три стадії.

Зрозуміло, в описаній трансформації організму маленького чоловічка від романтичного початку до критичної точки в його житті є величезна частка іронії. Єдине, що не вигадано і проглядається між рядків: таке захворювання, як алкоголізм, виникає не в перше застілля, а після, коли їх, застіль, стає більше і в організмі з часом починає господарювати алкоголь.

“Так” не зашкодить?

Агітатори «зеленого змія» переконують, що алкоголь корисний, бо він присутній у багатьох лікувальних настойках, «стопка» зігріває на морозі, піднімає настрій у свята, гасить біль і стрес в пікових життєвих ситуаціях. І взагалі, хіба можуть нашкодити «сто грамів» організму під сто кілограм, а то й більше!

Деякі, звичайно ж, «ведуться» або соромляться відмовитися. Американці провели ряд експериментів і прийшли до висновку, що мозок людини не сприймає алкоголь, як напій. Змушуючи себе приймати цю отруту, людина сама собі прокладає доріжку до діагнозу з хронічними рецидивами.

Організм категорично не хоче сприймати так звані «мікси», суміш з різних видів спиртного. У будь-якому випадку найбільше страждають нирки і печінка, адже вони пропускають через себе готові коктейлі в пляшках або приготовані безпосередньо на очах у відвідувачів барів. Чомусь твердо вкоренилася думка, що пиво – благородний і нешкідливий напій. Вчені та медики в один голос заявляють: не можна пити його часто і багато. Напій на солоді формує «пивний живіт» і порушує роботу підшлункової і, знову, тієї ж печінки.

Бажаючи догодити своїй подружці, юнак намагається пригостити її, як вважають, жіночим напоєм, шампанським. Між тим, учені також внесли його до переліку найнебезпечніших для організму напоїв. Алкоголь дуже швидко розганяє кров по судинах, дівчина швидко п’яніє і прокидається з головним болем. А ранковий головний біль після застілля – гонець з поганою звісткою. Знаєте, що робили з такими гінцями в стародавні часи? Робіть висновок самі, пити чи не пити, шкідливий алкоголь чи ні.

З першого погляду, немає нічого страшного, якщо одна людина пригостить друга або навіть незнайому людину. Але якщо таке «спілкування» входить у звичку, організм починає реагувати, пристосовуватися і змінюватися. «Реформи» організму будуть проходити без радикальних зовнішніх проявів. Але, по суті, вони придбають новий стан.

Побутове пияцтво – грань алкоголізму, але ще не захворювання

Можна сміливо сказати, що це друге ім’я однієї з шкідливих звичок, яка ще не є захворюванням. Побутове пияцтво – це наслідок неправильного виховання і навіювань.

Є й інша сторона образу: сучасний ритм життя іноді просто штовхає до “розрядки”. Хочеться скинути стрес і напруження минулого дня, відключитися від накопичених проблем. Найпростішим і доступним методом залишається пляшка горілки.

Спочатку жартома, а згодом на повній підставі, людину, помічену в частих «контактах» з чаркою, кличуть п’яницею і алкоголіком. А це, не зовсім одне й те саме.

Якщо організм виробив у собі опірність до алкоголю, і людина не прагне подолати «верхню планку», побутове пияцтво, як шкідлива звичка, може супроводжувати людину все життя без загрози розвитку. Але воно може легко перейти в захворювання. Це стає помітним по невгамовному і постійному бажанню випити ще і ще: якщо людина не може сам зупинитися, вважайте, що це п’яниця вже стоїть на порозі захворювання. Хворий не здатний самостійно контролювати і обсяг випитого. Затримка або відсутність черговий чарки, викликає «ломку». Вже не людина диктує умови, а організм висуває вимоги – налити! Серед побутових синдромів такого не спостерігається.

Якщо побутове пияцтво супроводжується відносною байдужістю, є чарка на столі чи ні, то симптоми алкоголізму постійно прогресують. Визначити цю, невловиму грань між передоднем захворювання і самою хворобою може тільки підготовлений фахівець. Важливо відчути цю, перехідну крапку, тому що саме в цей час симптоми ще поводяться «скромно», питуща людина не надає їм належної «уваги», приховує свою тягу до шкідливої ​​звички. Цей період фахівці називають диссимуляция, який розцінюється не просто, як самонавіювання за допомогою брехні, а як перший тривожний дзвінок у двері, за якими господар – алкоголь.

Ще не пізно зупинитися, розвернутися й піти

Тут, на порозі біди, питуща людина ще не знає, що чекає його там, в іншому житті. Мало хто вловлює цей момент. А сам він ще живе ілюзіями, що боязкі натяки на біду до нього не належать, і намагається піти від неприємних розмов. Він приховує від сторонніх або щось підозрюючих очей все, що може ініціювати привід для обговорення нинішнього стану та безперспективності майбутнього з чаркою. Ситуація нагадує поведінку нашкодившої дитини, яка знає, що зробив погано, але не зізнається у скоєному, бо соромно за вчинок, знає, що засудять. Він вважає, що відмовки звучать, як переконливе виправдання:

 1. «З чого взяли, що перебрав – зазвичай обурюється підпилий – випили з товаришем всього-то по келиху пивка»! Але зовнішній вигляд свідчить, що був не один келих і, явно не тільки пиво, що легко перевірити й уточнити.
 2. Тяга до алкоголю стає настільки ж природним явищем, як ранкова кава. Тільки в якості напою, що бадьорить, вже виступають не заморські зерна, а пляшка горілочки.
 3. П’юча людина знає, що існує «верхня планка» випитого, за якою невтішний діагноз – алкоголізм. Але ніякі йому відомі симптоми не хоче визнавати і категорично заперечує навну можливість захворювання.
 4. Алкоголіка не лякає втрата явної ознаки алкоголізму – блювотний рефлекс, а навпаки, приводить у захват, як позитивна якість організму при адаптації до алкоголю. Але, як свідчить медична практика, це не так.

За чарівних жінок!

За чарівних жінокТост обов’язковий для всіх компаній, ніколи не пропускається, наливають до дна і п’ють, не залишаючи «на сльози».

Чоловіки п’ють стоячи. Жінкам приємно. Звичайно ж, теж вживають. Тих, які це роблять з шкідливою постійністю, легко виділити серед подруг: виглядають старше, ніякий макіяж не допомагає заховати набряклість на обличчі, під очима «зависають» зрадницькі мішки, більш грубим і різким стає голос. Лінь перемагає бажання доглядати за собою, зовнішність стає неохайною.

Жіноче кокетство змінюється нещирістю і брехливістю, дратівливістю і агресивністю, у характері міцно поселяється егоїзм. Друга категорія жінок навпаки, відчуваючи свою провину від нинішнього свого становища, перетворюються на нав’язливо турботливих і суєтних дам.

Основою жіночого алкоголізму, як правило, є психологічна основа: проблеми самотності, розпад сім’ї, втрата близьких і т.п. Особливо «вразливі» домогосподарки, які пожертвували роботою в колективі і кар’єрою, одного разу вирішили присвятити себе дітям і сімейному вогнищу. Діти виростають і віддаляються, щоб самостійно будувати своє життя. Чоловік постійно на роботі або «бігає» наліво … Єдиним супутником жінки стає самотність і почуття гіркого розчарування, як у Пушкінської бабці біля розбитого корита: було все і тепер – нічого, нікому не потрібна. Супутником цього етапу життя стає пляшечка улюбленого напою. А від неї до цілком логічного діагнозу – один крок.

Залежність від алкоголізму жіночий організм приймає швидше, ніж чоловічий. Тому його ознаки, як правило, не так кидаються в очі:

 • жінки довгий час приховують свою пристрасть до спиртних напоїв;
 • вживають спиртне поодинці або з такими ж «нещасними» подругами;
 • відсутній об’єктивний аналіз свого потягу;
 • пізно звертаються до лікаря, як правило, на складних стадіях захворювання: з настанням запоїв та при наявності сильних похмільних синдромів;
 • жіночий алкоголізм, як правило, не супроводжується асоціальними ознаками, скандалами і бійками;
 • «домашня» жінка не є активним учасником формування сімейного бюджету, тому її участь у застіллях не звертає до себе такої уваги, як «зустрічі з товаришами» серед чоловіків.

Наступний тост, як в усі часи – за козака!

Хто випив стоячи за жінок, як правило, відчуває себе зобов’язаним відповісти тим же і на наступний тост – випити і за сильну половину людства. За наслідками чоловічого пиття людство давно спостерігає і тому чіткіше визначило симптоми чоловічого алкоголізму:

 • невгамовна потреба випити;
 • відсутність почуття міри;
 • безконтрольність початку, закінчення і кількості випитих алкогольних напоїв;
 • відсутність пам’яті про події під час застілля;
 • похмільний синдром, який «лікується» черговий чаркою;
 • запої;
 • адаптація до переносимості великої кількості випитого;
 • пріоритет спиртного по відношенню до інших інтересів в житті;
 • життя перетворюється на існування за принципом – більше пити, довше відновлювати здоров’я.

Давайте подивимося, чи дійсно за гранню побутового алкоголізму питущу людину чекають три послідовних супутника.

1. Характерні ознаки алкоголізму на першій стадії

Зверніть увагу, відсутність блювотних рефлексів – явна ознака початкової, першою, стадії алкоголізму. Організм, не звиклий до ударів великими дозами алкоголю, реагує на них блювотними рефлексами. Зі збільшенням алкогольного «стажу», організм перестає реагувати на перевантаження. Повторювані пікові навантаження притупляють захисні функції організму, і вони починають “глючити”, перестають спрацьовувати. Як результат, отрута, що потрапляє у внутрішні органи людини, не переробляється: сильне сп’яніння призводить до короткочасних провалів пам’яті.

Звернули увагу, пропадає блювотний рефлекс? Це означає, настав «зоряний час» питущого: зараз він може на спір випити п`ять традиційних норм і, не зупиняючись, піти на більший рекорд і виграти. Ловіть момент, це не надовго!

Після зникнення блювотного ефекту підвищується стійкість не тільки до підвищених доз, а і до частоти закидання «за комір». Організм успішно адаптується до присутності алкоголю і вранці не демонструє свого невдоволення наявності отрути.

Кому доводилося з вечора втрачати почуття міри, на ранок відчував відразу до спиртного, не хотілося навіть запах його чути. Народ точно помітив і охарактеризував такий стан зі сходом сонця в приказці: «Краще б вчора ввечері помер, ніж вранці лікувати головний біль». Спочатку немає ніякого бажання похмелитися. Чим активніше буде розхитуватися організм під ударами алкоголю, тим швидше зламається механізм захисту на даному рівні і підніме його вище адаптованого. Алкоголік не відчуває підвищення планки, вважає, що зросли можливості організму і для досягнення повного кайфу, тому прагне подолати планку, не знаючи про те, що вона вже рівнем вище і він йде на «черговий рекорд».

Зростання толерантності

Цей період першої стадії алкоголізму деякі фахівці ще називають зростанням толерантності.

Зовнішні прояви сп’яніння змінюються. Після малих доз м’язи розслабляються, і людина занурюється в релаксуючий, седативний світ приємно-благодушного стану, коли ніщо не дратує.

У алкоголіка зникає седативний стан і з’являється підвищена активність: йому не хочеться сидіти на одному місці, хочеться щось робити.

Підлітки безпредметно хитаються по вулицях і можуть «чіплятися» до перехожих, затіяти бійку, як мовиться, на рівному місці, зробити необдуманий проступок, що межує або перевищує норми закону. Загострюються і проявляються характерні риси характеру:

 • запальні хлопці, «заводяться в півоберта», дратівливо реагують на зауваження, можуть бурхливо відповісти на будь-яку дію;
 • «філософи» стають невгамовно багатослівними, їх важко переговорити і зупинити в міркуваннях про проблеми задзеркалля, життя на Марсі та інших нічого не значащих питаннях;
 • сором’язливі перетворюються на похмурих, замкнутих і небагатослівних;
 • «душа колективу» ще більше починає «грати на публіку» і хвалитися вельми сумнівними успіхами, балагурить і не дає іншим вставити в бесіду «свої п’ять копійок».

Палімпсест

Є характерний для всіх «пунктик» – провали пам’яті:

 1. Людина, або не пам’ятає якісь окремі моменти, або нічого, або згадує щось в якійсь прострації. Такий стан називається палімпсест.
 2. При більш глибокому зануренні у світ Бахуса виникає більш важкий стан, амнезія або блек-аут: хворий не може згадати тривалі за часом епізоди. Алкоголік може пригадати, хто наливав, а що було далі – аут. Цей симптом свідчить про початок руйнівної дії алкоголю на нервову систему.

Ранні провали пам’яті – небезпечний насторожуючий сигнал. Для амнезії на першому етапі потрібен хороший поштовх важким запоєм. Якщо нічого не робити, пізніше напади стануть постійним наслідком будь-якої п’янки.

Психічна залежність

Другий тип алкогольного синдрому, який викликає все – і присутність алкоголю в організмі, і його відсутність. Зародившись на стартовій стадії алкоголізму, він буде існувати стільки ж, скільки ж буде турбувати сама хвороба.

У синдрому психічної залежності кілька симптомів:

 • психічний потяг до алкоголю;
 • здатність відчувати психічний комфорт тільки, будучи напідпитку.

Будь-яка клінічна картина захворювання проявляється в площині цих симптомів. При наступних стадіях вони інші, з ще більшими ускладненнями.

Стан дискомфорту

Психічний потяг наростає по ходу накопичення алкоголю в організмі.

У тверезій голові тільки одна думка – випити б. Людина постійно прагне реалізувати її: придумує різні причини і не пропускає найменшого приводу. А якщо не виходить, ображається, як дитина – постійно не задоволений, нічому не радіє, дратується через дрібниці. Такий стан називається психічним дискомфортним: все погано, поки не випив. На тверезу голову все валиться з рук, а почувши запах спиртного – кидає все. А коли нап’ється – стає бадьоріше.

Колишні захоплення йдуть на другий план, і їх місце займає все, пов’язане з алкоголем.

Передозування

Підкорення черговий висоти граничного рівня випитого, супроводжується важким сп’янінням. В організмі відбувається те, що лікарі називають передозуванням. Якщо не підключити медицину, ситуація може зайти в глухий кут. Чим швидше алкоголік підкорює одну межу можливого за іншою, тим швидше виникають нові симптоми хвороби відповідно швидкості «підкорення вершин».

Це час, коли ще не пізно зробити зупинку. На ній дорослий, не дивлячись на складність ситуації, може сам «смикнути стоп-кран». Гірше, якщо отрута вразили організм підлітка. Йому складніше подолати «стадне почуття» питущих однолітків, а якщо компанія з однокласників, проблема переростає в розряд важковирішуваних або тупикових з проблематичним виходом.

У кожному разі потрібна допомога з боку.

Якщо її не буде, через три-п’ять років перша стадія алкоголізму у дорослої людини плавно перейде в наступну. У підлітків перехідний період у другу стадію вдвічі коротший.

2. Характерні ознаки алкоголізму на другій стадії

Псевдозапойная

На черговій стадії алкоголізму питущий вже усвідомлює свою психологічну залежність від спиртного. У нього зберігається нестійке прагнення не пити. Але результату це не приносить. При помірному сп’янінні зберігається бажання попрацювати. Тяга до спиртного зростає і піднімається до індивідуально верхньої межі. Доза зростає в рази і може досягти 10-кратної позначки, в порівнянні з середньостатистичною здорової людини. Пияцтво стає обов’язковим фіналом дня. Медики називають такий стан псевдозапойним. Хворий частіше п’є, ніж працює. Засинає тільки після чарки. Епізоди, що запам’яталися після пиятики, стають все коротшими або безповоротно зникають з пам’яті, особливо, якщо це стосується негативних емоцій у поведінці самого псевдогероя.

Психічна залежність від алкоголю знаходить ще одну супутницю – фізичну. Обнуляється контроль над кількістю випитого, людина постійно перебирає, а на ранок його навіть «відвідує» похмілля, але з більш складними, триєдиними супутніми:

 • алкогольним отруєнням;
 • енергетичною залежністю;
 • психічною залежністю.

Компульсивний потяг

При ньому тяга до спиртного виникає у будь-якому стані – і сп’яніння, і на тверезу голову. Вже не існує коливань при виборі пити чи не пити. Він вже й не збирається боротися з шкідливою звичкою. Хворий прагне знайти товаришів по чарці з великим «стажем пиття».

Верхні межі випитого, підкорені на першій стадії алкоголізму, стають нормою. Тому цей час ще називають періодом стійкої толерантності. Ще більше змінюється стан алкогольного дурману: умиротворення зникає і алкоголь підштовхує до дій. Заснути вдається тільки за допомогою солідної дози спиртного. Розважальні нотки змінюються дратівливістю, невдоволенням і безпричинною агресією.

Дисфоричний стан сп’яніння

Медики його називають протилежним тому, що було на першій стадії алкоголізму. Хворий може безпричинно накинутися з кулаками на родичів і навіть на незнайомих людей. Може вдарити товариша по чарці. Цей той самий момент, про який в народі кажуть «п’яному – море до коліна»: він може сміливо накинутися на фізично сильнішого, ніж сам, суперника і безглуздо чинити опір співробітникам органів внутрішніх органів.

Підлітки прагнуть, у що б то не стало, «напитися до країв»: якщо є гроші, то п’ють до втрати свідомості, якщо грошей немає, переходять на дешеві «дурманні» напої. Передчуття ранкового головного болю під час застілля не хвилює. Завдання – попиячити ввечері, навіть, не дивлячись на ризик втратити здоров’я через сурогати сумнівної якості.

Похмільний синдром

Сурогати і алкогольне отруєння можуть призвести до трагічних наслідків. На цій стадії проявляється похмільний синдром, виникає невгамовна жага похмілля. Організм, адаптований до тривалих запоїв, вже не може існувати без «дози», тобто з’являється фізична потреба в алкоголі. Організм бурхливо вимагає поповнення «запасів».

Стан синдрому фізичної залежності характеризується характерними симптомами і синдромами:

 • непереборна тяга до алкоголю;
 • необхідність фізичного комфорту;
 • алкогольний (абстинентний) синдром похмілля.

Поведінка алкоголіка стає залежною від прагнення напитися. Хворий не здатний зупинитися ні за яких обставин. Він може вийти «напідпитку» і на роботу, і «в люди».

Випивка сприймається алкоголіком, як колискова для малюка. Сон важкий і міцний, який важко перервати. Але, чим ближче світанок, сон стає не таким глибоким, а все більше – кошмарним і тривожним. У досвітніх сутінках алкоголік сприймає тіні від світла, як образи, які прийшли забрати його. Неспокійний досвітній сон закінчується тривожним пробудженням з важким головним болем. Людині важко намацати підлогу “що хитається”, позбутися чорних кіл на очах, його не надихає традиційний сніданок: хочеться влити в себе побільше розсольчику або хоча б мінералочки.

Такий стан не стимулює до плідної роботи. Здається, що весь організм, як збунтуваний натовп, скандує «Налити! Налити!». Якщо налити нічого або немає грошей, починаються активні пошуки спиртного: на це сил ще вистачає.

Склянка з пояском зверху, іноді – трохи менша доза (все залежить від якості напою, тяжкості похмілля та деяких інших умов) здатна або послабити похмільні симптоми, або пустити алкоголіка по черговому колу до повної «відключки».

Запої

Ця важка форма алкоголізму опускає на «нуль» індикатор кількісного і ситуаційного контролю. У разі припинення «поставок в організм» алкоголю можуть виникнути найтяжчі психічні розлади у формі галюцинацій і алкогольного делірію, що народ прозвав «білою гарячкою». Причиною несподіваного переривання запоїв стають зовнішні причини:

 • брак грошей на покупку спиртного;
 • ізоляція в квартирі або в спецустановах органів внутрішніх справ;
 • відсутність фізичної можливості хворого «лікуватися» за допомогою пляшки.

Перший делірій зазвичай настає через кілька днів після примусового припинення запою. Згодом, напади можуть з’являтися навіть після нетривалих запоїв.

Біла гарячка, вона ж …

Прелюдія триває кілька годин, іноді кілька діб. Як правило, під кінець дня з’являються тривога і депресія. Тривожний стан змінюється апатією, виникають галюцинації. Сон нетривалий, що супроводжується кошмарами з «участю» різних химер та переходить в безсоння. Хворий починає «боротися» зі «страховиськами» і робить характерні рухи. Бачення «озвучуються» слуховими галюцинаціями та відповідними власними криками. Найважчий час доби – коли темно. Вранці та вдень напади слабшають, іноді зовсім зникають. Ці проміжки між нападами називають люцідном і лікарі використовують їх, щоб дізнатися про видіння хворого.

Під час нападу озноб чергується з пітливістю, частішає серцебиття, підвищується температура і артеріальний тиск, з’являється жовтушність очей і блідість шкіри. Через це напади отримали народне прізвисько «біла гарячка». Найтяжка форма делірію – муссітірующа, коли хворий невиразно бурмоче. При відносно сприятливому перебігу захворювання воно може тривати від кількох до п’яти днів або декількох тижнів.

Ясна свідомість може повернути людині тривалий сон. Тільки слабкість і пригніченість будуть нагадувати про недавні напади. У цьому стані хворий може все згадати і розповісти свої страшні бачення.

Це, мабуть, єдине, що можна вислухати з певним ступенем довіри. В іншому зміни характеру виявляються і зовні: алкоголік починає постійно брехати. Він стає егоїстичним і грубим, часом жорстоким. Зі стану апатії може вивести очікування випивки. З боку спостерігається деградація особистості: слабшають інтелектуальні здібності і пам’ять, хворий не здатний до інтелектуальних навантажень і навчання.

Друга стадія алкоголізму може тривати від восьми до 13 років у дорослих і не більше п’яти років у підлітків.

Це при вдалому перебігу хвороби, якщо слово «вдалому» доречно в такій ситуації. Тому що друга стадія може поставити крапку в біографії алкоголіка. Якщо алкоголіку «пощастить», йому належить ще одне випробування.

3. Випробування третьою стадією алкоголізму

Випробування третьою стадією алкоголізмуХворий в цьому стані, як гімнаст на тросі, балансує між життям і смертю. Третя стадія алкоголізму в будь-який момент може стати останньою:

 • від білої гарячки;
 • від серцевої недостатності.

Якщо вдається обійти трагічний фінал, хворого чекає деградація:

 • психічна;
 • фізична;
 • соціальна.

Настає кінцева, енцефалопатична стадія

Хворий стає грубим, цинічним, агресивним і злобним. Похмільний синдром набуває найтяжкі форми. Толерантність до алкоголю знижується, хворий вже не п’є на суперечку, бо хмеліє навіть від незначної дози.

Псевдозапоі приймають реальні риси, у хворого пропадає апетит, і він помітно втрачає вагу. Алкоголь вражає мозок, печінку, нирки і серце, Кудись дівається інтерес до життя і не доставляє ні найменшого задоволення навіть стопка горілки. Хворий повністю деградує в усіх напрямках.

Щоб «помиритися» з бунтуючим від достатку алкоголю організмом і задовільнити потреби в алкогольних ядах, багато алкоголіки йдуть на компроміс і переходять на кріплені вина, не рідко – на сурогати. Проміжки між застіллями характеризуються слабкістю, втратою настрою з домінуючою безпричинною злістю або тужливістю. А період очікування майбутнього запою – сновидіннями на запійну тематику.

Спантеличують, відроджені з хмільного чаду, блювотні рефлекси, але вже на стадії спроби випити. З’являються судоми, що дуже нагадують епілептичні напади та алкогольні психози.

Нарешті, настає момент, коли хворий не може пити. Але це зовсім не через перемогу над алкогольними отрутами! Просто в організмі настає абсолютна непереносимість спиртних напоїв. Тяга до них слабшає, але незабаром виникає з новою силою.

Похмільний синдром

Абстиненція на цьому етапі важче, ніж у попередньому періоді. Прогресують наявні зміни і алкогольна деградація особистості, а також ознаки алкогольної енцефалопатії – ураження головного мозку і психічні порушення. У хворого частішають алкогольні психози, повторно виникає алкогольний делірій. Тепер він може з’являтися і під час запою, і після різких перерв.

Організм за всіма параметрами дає збої, слабшають внутрішні органи, загострюються поточні хвороби. Настає період найважчої депресії, який може завершитися суїцидом.

Любителям «пінного» присвячується … Пивний алкоголізм

Пивний алкоголізмВ суспільстві вже не перший рік йдуть дебати про шкоду пива. Подейкують навіть про прирівнювання його в мвйбутньому з міцними спиртними напоями.

У пам’яті старшого покоління він залишився, як дійсно слабоалкогольний. У ті роки його кріпкість коливалася в межах від півтора до неповних трьох відсотків. Сьогодні ж ця цифра піднялася до 14-ти!

Порівняйте з «градусами» кріплених вин: велика різниця? Для довідки, вміст алкоголю в таких винах коливається в межах 15-22%. На туманному Альбіоні в позаминулому столітті боротьбу з міцними алкогольними напоями звели до максимальної заміни пивом. Час показав помилковість кампанії, тому що пияцтво навпаки отримало несподіване прискорення.

З іншого боку, люди отримали практичне підтвердження, того, що від пива, також як і від міцних спиртних напоїв, страждає серце, порушується гормональний баланс, підвищується артеріальний тиск. У ході спостереження за любителями пивка, з’ясувалися характерні ознаки і симптоми пивного алкоголізму. Більше того, він повністю повторює всі відомі стадії хмільного недуги.

Якщо все так погано, чому люди п’ють?

І справді, хто правий, медики і дослідники або друзі «зеленого змія»? Поспостерігайте за питущими людьми, за їх поведінкою після застіль. Стан сп’яніння має кілька характерних властивостей:

 • після вживання алкоголю у людини з’являється ейфорія і підводиться настрій;
 • алкоголь є хорошим транквілізатором – нівелює стреси, страхи, викликає стан безтурботності.

Багато хто готовий відмовитися від піднесеного, безтурботного стану?

Ні!

Біда в тому, що не всі здатні оцінювати ситуацію і контролювати себе. Не в кожного знаходиться авторитетна або просто зацікавлена ​​людина, який підкаже, а то і візьме за руку і зупине: «Стоп!».

У стані сп’яніння …

У зведеннях про надзвичайні ситуації нерідко лунають фрази, що подія сталася в стані легкого або тяжкого алкогольного сп’яніння – все залежить від ситуації.

Що це означає:

 1. Стан легкого сп’яніння супроводжується відчуттям тепла, розслабленням м’язів. Дійсність приймає рожеві відтінки. Негатив сприймається, як малозначущий, а позитив – в чудових тонах. Людина голосно регоче, він готовий будь-кому відкрити свою душу, стає надмірно відвертим, настирливим і навіть нетактовним. Для нього всі люди – брати.
 2. У стані середнього сп’яніння людина до всіх пристає з питанням «Ти мене поважаєш?». Тональність може бути самою непередбачуваною, як питальною, так і прискіпливо натякаючою на скандал. Поведінка людини стає непередбачуваною, згладжується почуття страху і вона стає потенційно небезпечною для оточуючих.
 3. Стан сильного сп’яніння помітно по невиразній мові, людина насилу підбирає потрібні слова, говорить повільно. Хода стає схожою на пересування юнги по палубі під час шторму. Психічне збудження змінюється сонливістю і млявістю. У такому стані людина може заснути в будь-який час і в будь-якому місці.
 4. Стан важкого сп’яніння – ідеальне для глибокого неврологічного розладу, що переходить у складні ураження центральної нервової системи. Він може легко перейти в глибокий сон або алкогольну кому. При цьому кишечник і сечовий міхур людини переходять в «автономний режим» і залишають на одязі і в повітрі характерні сліди і запахи. Важке сп’яніння характеризується абсолютною амнезією.

Оптимісти впевнені, що людина з’являється в цьому світі не для таких мук. Не всім вдається прожити життя, жодного разу не пригубивши хоча б келих пива або вина. І урочистості в житті бувають, і не хочеться, щоб хтось запідозрив у недружньому ставленні до товариша або близькій людині. Але кожна чарка понад норму не додає здоров’я, а починає відбирати життя.

Погодьтеся, чарка того не варта!

Читайте також:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Fatal error: Class 'Get_links' not found in /home/svitlovo/svitlovodsk.in.ua/zhiva/wp-content/themes/Entitle/comments.php on line 41